top of page
04B20D62-E6C6-4FE2-927F-3C9D618F00B4.jpe

O NÁS

Eli's Pride je malá, rodinná, chovatelská stanice Zlatých Retrieverů, která byla založena v roce 2013. 

Celá naše láska ke Zlatým retrieverům, tedy hlavně ta moje, začala v roce 1998, kdy mi bylo 6let. Tehdy jsme byli celá rodina na prázdninách v jižních Čechách a co se nestalo, potkali jsme se s paní, která měla fenku zlatého retrievera, která se jmenovala Samanta a byla prostě úžasná.

Byla to láska na první pohled a já s mojí starší sestrou Karolínou už jsme nemluvily o ničem jiném, než o Samantě. Nedalo nám to ani tolik práce a mamka začala o pejskovi uvažovat. Problém byl ale táta, ten o pejskovi nechtěl ani slyšet. Nakonec ale svolil a my jsme se mohly těšit na štěňátko.

30. 4. 1999 jsme si domů přivezli našeho prvního pejska, Cedru z Drahotěšic, které jsme samozřejmě neřekli jinak než Samanta. Samanta byla úžasná fenka! Byla krásná, hodná, hravá, klidná, veselá a nesmírně milá. Milovala jí celá naše ulice.

V době, kdy jsme si Samantu přivezli domů, mi bylo sedm let, a o loveckém výcviku, výstavách, či uchovnění pejsků jsem nevěděla vůbec nic. Samanta si prošla základním výcvikem a pak nám dělala radost ze života. Užili jsme si s ní mnoho krásných chvil. Saminka měla dvakrát štěňátka, které jsme rozdali do naší blízkosti, dokonce i našim dvoum sousedům v ulici.

Samanta byla úžasná fenka, s mimořádnou povahou a chutí do života. Bohužel nás opustila velmi náhle v deseti letech jejího života. Všichni jsem jí měli moc rádi a stále na ní s úsměvem vzpomínáme.

Když jsem o Saminku přišli, bylo nám všem okamžitě jasné, že už si život bez chlupáčka nedokážeme nikdo představit. Uvažovali jsem i nad ostatními plemeny, ale nakonec opět zvítězil zlatý retriever. Ta jejich povaha a nezaměnitelný kukuč je asi návykový.

Domluvily jsme se s mamkou, že se pojedeme jen tak kouknout do Drahotěšic a že tam třeba narazíme na chovatelskou stanici odkud jsme měli Samantu.
V Drahotěšicích jsem sice tehdejší chovnou stanici nenašli, ale našli jsme rodinu Jedličkových, kteří tehdejší stanici převzali a zlaté retrievery chovali dál pod chovatelskou stanicí Libošovská blata. Vyprávěli jsme chovatelům náš příběh a měli jsme štěstí. Jejich fenka Amy-Bett Brdské zlato zrovna čekala štěňátka z velmi nadějného spojení
s Gryffindorem Juniorem The Best Baron. Rovnou jsem si
u nich zamluvili fenku. Byli jsme už čtvrtí v pořadí a tak jsme doufali, že se narodí alespoň čtyři holčičky. 26. 5. 2009 nám přišla radostná zpráva, že se narodilo dost holčiček a jedna tedy bude naše. Mě v té době bylo sedmnáct let a vědela jsem, že se budu chtít fence po všech stránkách věnovat, proto nám Jedličkovi vybrali fenku, která měla nejlepší předpoklady jak pro výstavní, tak pro lovecké úspěchy.  
V polovině července, když jsem si Blueberry přivezli domu, se začal psát náš společný příběh, který je plný  lásky
a štěstí.

bottom of page